Spisovatel, hudební skladatel, překladatel.

Jmenuji se Matouš Dvořák a pocházím z Třebíče. Absolvoval jsem studium Novořeckého jazyka a literatury na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. 

Již od útlého dětství jsem toužil stát se spisovatelem. Bodem obratu se pro mě proto stala pouť do Santiaga de Compostela, kam jsem se vydal během parného léta roku 2019. Začínal jsem v Paříži a za dva měsíce tehdy ušel překrásných 1600 kilometrů, díky čemuž jsem si uvědomil, co je pro mě v životě důležité. O této cestě pojednává moje první publikovaná kniha, cestopis Pěšky z Paříže do Santiaga, který vyšel v roce 2021.

Protože jsem ale vždy směřoval k psaní beletrie, u cestopisu to neskončilo. V témže roce se mi podařilo umístit na 2. místě v celostátní spisovatelské soutěži na volné téma od nakladatelství Talent Pro Art. Toto umístění mi umožnilo vydat svou knížku elektronicky, a tak roku 2021 vychází mé první beletrické dílo Nejlepší člověk na světě.

Mimo spisování jsem se v roce 2018 začal věnovat skládání moderní klasické hudby (contemporary). Během studia na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity se mi v tomto ohledu otevřely další možnosti. Vyhrál jsem školní uměleckou soutěž, kam jsem se přihlásil se svou skladbou 1922, která přitom zahrála i při slavnostním předávání medailí k příležitosti sto let od založení fakulty.

V roce 2022 jsem se pak se skladbou Les Vagues de l'Antiquité umístil na prvním místě v celostátní umělecké soutěži Face2Art. V témže roce jsem si dokonce vyzkoušel, jaké to je napsat hudbu k divadelnímu představení, konkrétně šlo o Malé ženy, a také k studentskému filmu s názvem Každá vteřina s Kateřinou

V roce 2023 jsem složil Krásné ty země, v tobě i ve mně, tedy svou první skladbu, kterou se nám podařilo zahrát naživo, a to při příležitosti zahájení 25. ročníku kongresu asociace mediteránních studií.